Szépségcikk Blog

Éjszakai hajviseletek

A haj megfelelő ápolásával és védelmével azonban csökkenhet a sérülés kockázata. A hajápoláshoz hozzátartozik a hajviselet is, hiszen az összefogott haj is sérülésnek van kitéve. Az erős hajgumik, hajcsatok is okozhatnak kárt azzal, hogy megsértik a hajszálakat, így azok eltörnek, meggyengülnek és kihullanak. Ennek elkerülése érdekében érdemes mellőzni a szoros hajviseletet, illetve megfontoltan választani hajgumikat és csatokat.

 

Konty vagy hajfonat

 

A haj állapotát az éjszakai hajviselet is befolyásolhatja. Ha a hosszú haj az éjszaka folyamán le van engedve, akkor a forgolódás hatására kócos, gubancos hajjal ébredhetünk. Ez nem csak esztétikailag csúnya, hanem ronthatja a haj minőségét, és a gubancok kifésülése során is károkat okozhatunk.

Éjszakára érdemes a hajat összefogni, de természetesen nem mindegy, hogy hogyan.

 

 - Kössük laza kontyba, vagy készítsünk laza fonatot.

 - Ezekhez használjunk szatén vagy selyem hajgumit. Ha nincs otthon ilyen, akkor is kerüljük azokat a hajgumikat, amelyek fém részt is tartalmaznak.

 - Figyeljünk arra is, hogy a gumi ne legyen túl vékony, mert az is törheti a hajunkat.

 - Ha a hajat kontyba kötjük éjszakára, akkor a fejtetőn érdemes összefogni, így bármely oldalon fekszünk, a védelem meg van oldva. A göndör hajnál ez különösen fontos, hogy a tincsek ne essenek szét.

 

Cseréljük le a párnahuzatot

 

A fentieken kívül fontos, hogy milyen párnahuzatot használunk. A selyem vagy szatén párnahuzat használata számos előnnyel járhat:

 - Ezek sima felülete segít csökkenteni a hajtörés kockázatát, hiszen a haj a hagyományos pamut párnahuzattal érintkezve súrlódik, ami károsíthatja a hajat. A selyem vagy szatén felületen a haj könnyebben csúszik, így csökken a sérülés kockázata.

 - A haj nem lesz frizzy, mivel ezek az anyagok segítenek megőrizni a haj természetes simaságát és csillogását.

 - A pamut párnahuzat felszívja a haj természetes olajait, amelyek segítenek hidratálni a hajat. A selyem vagy szatén párnahuzat ezzel szemben nem szívja fel ezeket, így a haj hidratált marad.

 

Ebből is látszik, hogy valóban megéri lecserélni a pamut huzatokat. Így könnyebben megőrizhetjük a haj egészségét, mivel kevesebb károsodás éri a hajszálakat, azok egészségesek, hidratáltak maradnak.

A selyem hálósapka használatával is ugyanezt érhetjük el. A hálósapkában ugyanúgy javasolt a laza éjszakai hajviselet, nemcsak a kényelmes alvásért, hanem a reggeli gubancok elkerülése érdekében is.

 

Mit ne tegyünk?

 

Soha nem szabad vizes hajjal aludni!  Mivel a haj vizes állapotában rendkívül törékeny és sérülékeny, sokat árthatunk neki ezzel. Ilyenkor a haj sokkal könnyebben csomósodik és töredezik, valamint jóval hosszabb időt vesz igénybe, hogy regenerálódjon és visszanyerje eredeti állapotát.

Ha a haj a szabad levegőn nem szárad meg egy órán belül, akkor szárítsuk meg. A hővédelem érdekében alkalmazzunk professzionális hővédő terméket, illetve a hajszárítót használjuk alacsony hőmérsékleten, a hajtövektől 15-20 centiméter távolságban tartva.

Láthatjuk, hogy a haj védelme egy rendkívül összetett dolog, hiszen a hajszálak egészsége számos tényezőtől függ. Ezért használjunk olyan hajápolási, és professzionális fodrász termékeket, amelyek hozzájárulnak a haj egészségének megőrzéséhez, vagy az igénybe vett haj regenerálásához.